جلسه هماهنگي راه اندازي مركز مشاوره خانواده در سپاه ناحيه پاوه برگزار شد

[ad_1]

به گزارش هزار ماسوله، جانشين فرماندهي سپاه ناحيه پاوه در اين مراسم ضمن خير مقدم به مهمانان در سخناني اظهار داشت: اين نشست در پي وجود يكي از معظلات شهرستان كه در حال افزايش مي باشد، برگزار شده است كه ان شاالله با راه اندازي يك مركز مشاوره ، بتوانيم با بكارگيري كارشناساني متخصص درصدي از اين آمار را در شهرستان كاهش دهيم.

 

سرهنگ سلطان قلي افزود: افزايش آمار طلاق در شهرستان پاوه كارگروههاي سپاه ناحيه پاوه را برآن داشت كه راه چاره اي را در حد توان و با همكاري برخي از نهادهاي شهرستان داشته باشيم.

 

وي با بيان اينكه در پي آن مركز مشاوره در شهرستان مي توانست در كاهش اين آمار اثر گذار باشد گفت: راه اندازي اين مركز مشاوره براي كمك به زوج هاي جوان و يا براي زوج هايي كه تشكيل خانواده داده و با برخي از مشكلات مواجه هستند، مي باشد كه آگاهي زوجين را در مهارت ها و روابط آنها و از طريق مشاوره در سطح بالايي افزايش خواهد داد.

 

وي ادامه داد: ما اكنون در حال گذر از دوره سنتي و مدرن به دوران نو و جديدي خواهيم بود كه در اين دوران يك سري الزامات وجود دارد كه جوانان و زوج ها بايد به مهارتهاي جديد مسلح شوند.

 

وي گفت: متاسفانه در شهرستان پاوه آمار طلاق در حال افزايش مي باشد كه بايد گفت علتهاي اصلي آن،  تهاجم رسانه هاي غربي ، دور افتادن مردم از راه و روش هاي سنتي و فرهنگ قرآني و نداشتن شناخت و اطلاعات كافي مي باشد.

 

وي تصريح كرد: در اين مركز مشاوره بايد خدمات تخصصي در كاهش آسيب اجتماعي طلاق و مشاوره خانواده برای کمک به شکل گیری خانواده هايي كه دچار مشكلات شده اند، ارائه شود.

 

در ادامه مسئول فرهنگي سپاه ناحيه پاوه نيز در سخناني اظهار داشت: راهنمایی و ارائه خدمات حرفه ای مشاوره به جوانان و خانواده ها برای ازدواج آگاهانه و پایدار و همچنين پیشگیری، کاهش و کنترل آسیب های تهدید کننده سلامت ازدواج و تحکیم و تعالی خانواده به جوانان و خانواده ها از جمله اهداف اين مركز مشاوره خواهد بود.

 

فعله گري افزود: در واقع اين مركز مشاوره، پاسخي به نيازهاي مشاوره‌اي و روان‌شناختي در زمينه‌هاي فردي، خانوادگي، زناشويي، گروهي و اجتماعي به منظور ارتقاء سطح سلامت روان جامعه است تا در نهايت منجر به كاهش آسيب اجتماعي طلاق شود.

 

وي گفت: مشاوره فردي، مشاوره زناشويي، مشاوره گروهي، مشاوره خانوادگي و جلسات آموزشي از اهم فعاليتهاي اين مركز خواهد بود كه هر مركز با توجه به نيروهاي خود و توانمندي اين نيروها برخي از اين خدمات را يك و يا دو روز در طول هفته به مراجعين ارائه مي كنند .

 

در ادامه برخي از حاضرين در جلسه نيز به ارائه نقطه نظرات خود پرداختند.

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *